JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 30 (949) Data wydania: 27.07.10

Następnym razem przegramy tylko 0:2

Trzecioligowiec LKS Start Galmet Bogdanowice – to trzeci rywal, z jakim zmierzyli się podopieczni Wojciecha Grabinioka w okresie przygotowawczym do zmagań w Lidze Okręgowej.

Po remisie 1:1 z Unią Racibórz i zwycięstwem z Silesią Lubomia 3:2, przyszedł czas na przegraną 0:4 ze Startem Galmet Bogdanowice. Sobotni rywal KS Rafako, który występuje w trzeciej lidze opolsko-śląskiej był wymagającym przeciwnikiem. Już od pierwszych minut spotkania widać było jaka przepaść dzieli obie drużyny i choć z każdą minutą napór gości rósł, to piłkarze Rafako nie zamierzali się tylko bronić. W sytuacjach kiedy nienajlepiej spisywała się obrona rafakowców to swoją robotę dobrze wykonywał bramkarz Rafał Koczwara. Pierwszy gol w sparingu padł po błyskawicznej akcji przyjezdnych. Goalkeeper Startu przejął piłkę po czym szybko uruchomił pomocnika swojej drużyny, który okazał się szybszy od pozyskanego z KS Stal Kuźnia Raciborska – Dawida Prekaniaka i podał do Mateusza Miklera, który nie miał problemu z wpakowaniem piłki do bramki. Jeszcze przed przerwą na 2:0 strzałem głową podwyższył Konrad Rybak. Bramkę na 2:1 przed przerwą mógł zdobyć Marcin Pawlisz, ale piłka po jego strzale przetoczyła się obok bramki strzeżonej przez Bąkowskiego. Po przerwie zawodnicy Rafako próbowali zdobyć swoje pierwsze trafienie w meczu, ale broniący w drugiej połowie Kozakiewicz, też nie zamierzał puszczać bramki. W 60. minucie swoją drugą bramkę zdobył młody Konrad Rybak – zawodnik szkółki piłkarskiej z Wodzisławia. Czwartą bramkę dołożył Marcin Puzio, kierując piłkę do własnej bramki. Wynik 0:4 utrzymał się do końca spotkania.

Skład Rafako: Rafał Koczwara, Łukasz Pikuła, Dawid Prekaniak, Piotr Sitnik, Łukasz Sombrowski, Grzegorz Wojda, Sławomir Pytlik, Wojciech Skopiński, Marcin Pawlisz, Maciej Pawlisz, Wojciech Grabiniok. Po przerwie zagrali: Paweł Kałuża, Kamil Piasecki, Daniel Koryciak, Marcin Puzio, Mateusz Grund, Łukasz Zajda, Tomasz Gromala.
Sędziował: Łukasz Sytnik

Wojciech Grabiniok, trener KS Rafako Racibórz: Sparing z trzecioligowcem był z pewnością fajną jednostką treningową. Wyższa liga pokazała nam jak trzeba grać w piłkę. Na pewno jest lepiej niż było to pół roku temu, kiedy przegraliśmy ze Startem 0:6. Teraz jest 0:4, co można uznać za progres. Może za pół roku będzie tylko 0:2, a może coś ugramy? Szkoda trochę pierwszej połowy, gdzie mogliśmy pokusić się o bramkę. Jedna z kontr mogła się zakończyć dla nas pozytywnie. Niestety, skończyło się przegraną. Każdy z zawodników pograł i myślę, że nie mamy się czego wstydzić. Jeśli chodzi o „okręgówkę” to na pewno chcemy się utrzymać. Jako beniaminek zawsze taki cel sobie stawiamy, zrobimy wszystko żeby nie wrócić do A klasy.
Już w środę Rafako rozegra u siebie kolejny sparing, a rywalem będą Czarni Gorzyce. Następnym przeciwnikiem prawdopodobnie będzie Dąb Gaszowice, z którym piłkarze Rafako zmierzą się w sobotę na wyjeździe. Cztery dni później czeka ich mecz u siebie z Orłem Dzierżysław. Na tydzień przed ligą rywalem będzie Chrzciciel Tychy.