Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Michał Woś broni się przed zarzutami prokuratora generalnego. Udziela wywiadów, zorganizował dwie konferencje

11.06.2024 00:00 red

W Warszawie poseł spotkał się z dziennikarzami w poniedziałek 3 czerwca. Żąda od prokuratora generalnego, aby ten ujawnił, jak Pegasus był używany. Woś podkreśla, że dzięki niemu ścigano zabójców, szpiegów, czy pedofilów. – Składam wniosek do ministra Bodnara, żeby opinia publiczna mogła wiedzieć i ocenić działania przekazania środków ministerstwa do CBA – mówił na krótkiej konferencji pod resortem sprawiedliwości.

Narzędzie do zwalczania przestępczości

Woś przekonywał, że zakup Pegasusa był koniecznym, potrzebnym działaniem w interesie publicznym. – Zarzuca mi się, że było to działanie na szkodę interesu publicznego? Że dokonała się szkoda wielkich rozmiarów? Niech panowie Bodnar i Tusk ujawnią, jaka to była szkoda! Że państwo polskie miało narzędzie do zwalczania przestępczości – podkreślił M. Woś.

Według niego zakup Pegasusa był w pełni legalny. Po briefingu Woś udał się do biura podawczego ministerstwa, by złożyć wniosek. – Oni wiedzą, że wszystkie działania były w pełni legalne – podkreślił Woś.

Wcześniej, w magazynie Anity Gargas publikowanym w YouTube, Michał Woś nazwał oskarżenia pod swoim adresem wymyśloną akcją medialno-polityczną. Tłumaczył, że Fundusz Sprawiedliwości wspierał Koła Gospodyń Wiejskich, bo te organizacje prowadziły szkolenia dla mieszkańców, informowały wieś o problemach, oszustach, kupowały sprzęt do organizacji spotkań. – KGW są blisko ludzi, szkolenie odbywały się na miejscu, te organizacje mają autorytet – podkreślał.

Taśmy Kleksa i diaboliczne kłamstwo

Nagrania Tomasza Mraza nazwał „taśmami pana Kleksa” i „gigantyczną prowokacją”. – Chodzi o odwrócenie uwagi przed eurowyborami. Odwrócenie uwagi od paktu migracyjnego i traktaktu europejskiego. To zorganizowana akcja, dęta afera – ocenił Woś.

Wspomniał też o „diabolicznym kłamstwie Tuska”. – Jeśli zbrodnią jest, że państwo zyskało narzędzie do łapania przestępców, to za to warto iść do więzienia – stwierdził poseł u A. Gargas.

W Telewizji Republika Michał Woś powiedział, że kto wnioskował do Funduszu o wsparcie, ten je otrzymywał. – Poseł dba o swój okręg, zbiera postulaty. Każdemu mówiłem, żeby korzystał – tłumaczył polityk Suwerennej Polski.

Poseł dostrzega rozgrywkę medialno-polityczną

Woś zaprosił także lokalne media na konferencję, tym razem pod swoje raciborskie biuro. Powiedział, że zależy mu, aby jego wyborcy z okręgu „poznali fakty”. Wosiowi nie spodobała się okładka Nowin, w których pytamy, czy poseł z Raciborza może trafić do więzienia. Jeśli utraci immunitet, taki scenariusz jest możliwy.

– Moim wyborcom należą się garść faktów, za co chcą mi uchylić immunitet – zaczął swoje oświadczenie Michał Woś na konferencji z 5 czerwca. Zaznaczył, że wciąż nie widział wniosku, jaki trafił do marszałka Sejmu w jego sprawie. Powiedział, że trwa rozgrywka medialno-polityczna, a on nie widział dotąd uzasadnienia wniosku. Podkreślił, że zarzut zna z komunikatu pani prokurator Adamiak, rzeczniczki prokuratury która, co podkreślił, umożliwiła Łukaszence uwięzienie Alesia Bialackiego – noblisty.

Czyj interes został naruszony?

– Ten zarzut to przekazanie korzyści majątkowej dla CBA, w postaci sprzętu umożliwiającego ściganie przestępców. Rzekomo było to działanie na szkodę interesu publicznego – stwierdził Woś. Jego zdaniem naruszało interes „różnych panów z PO”. – Atakuje mnie Tusk, sprawy są ukręcane w prokuraturze – mówił poseł i wymienił polityków związanych z PO, którzy bronią się przed zarzutami – Gawłowskiego, Grodzkiego, Karpińskiego, Giertycha.

– To akcja politycznego hejtu i ścigania tych, którzy zwalczali przestępczość. Niech wyborcy sami odpowiedzą sobie na pytanie, czy to było działanie na szkodę? – spytał poseł.

Dodał, że za rzekome szkody może mu grozić do 10 lat więzienia.

Woś: ja wzmacniałem siłę państwa. Poseł widzi w rządzie rodzinę Soprano

– Moje działania były legalne, procedury zostały dochowane. PO miało tzw. pegasusa Tuska, wtedy korzystano z grantów norweskich, unijnych, a nie tylko środków budżetu państwa przy zakupach dla służb – poinformował M. Woś.

Nie zgadza się, by jego praca stanowiła działanie kryminalne, naruszenie prawa. Takowe dostrzega za to u „zorganizowanej grupy Tuska, tej rodzinie Soprano, gdzie brali łapówy”. – To są działania kryminalne, a ja wzmacniałem siłę państwa – podał poseł.

Otwarty na prawdę

Poruszył także gigantyczną według niego obawę zatrzymania budowy CPK. – Teraz mówi się o fikołku Tuska, który jednak CPK będzie budował. Co na to parlamentarny zespół do spraw przeskalowanych inwestycji? Wpierw atakowali CPK, a teraz jednak trzeba go budować. My jesteśmy za rozwojem Polski – zaznaczył Woś i apelował, by w wyborach europejskich głosować na Patryka Jakiego.

– On zagwarantuje rozwój Polski, a nie ekipa ds. zwijania Polski, z komisji ds. przeskalowanych inwestycji, której przewodniczy posłanka z naszego okręgu (nie wymienił nazwiska Gabrieli Lenartowicz) – oświadczył Woś.

Na pytanie o immunitet odparł, że nie wie, czy dojdzie do głosowania, czy sam się go zrzeknie. – Każdy uczciwy prawnik powie, że szkody na interesie publicznym tu nie było. Ja chcę się zapoznać z wnioskiem. Otwarty jestem na prawdę, na transparentność, dowiodłem tego przed komisją śledczą, a odkąd przed nią wystąpiłem, to się z tej komisji tylko śmieją – podsumował Michał Woś.

(ma.w)

  • Numer: 24 (1675)
  • Data wydania: 11.06.24
Czytaj e-gazetę

Archiwum

  • Numer: 22 (1673)
  • Data wydania: 28.05.24
  • Numer: 23 (1674)
  • Data wydania: 04.06.24
  • Numer: 24 (1675)
  • Data wydania: 11.06.24
  • Numer: 25 (1676)
  • Data wydania: 18.06.24
  • Numer: 26 (1677)
  • Data wydania: 25.06.24